Кој се влече конци во големиот хаос во Америка: ДЕМОНСТРАНТИ, РАЗБОЈНИЦИ, АНТИФА


Некои од демонстрантите во Америка протестираат против убиството на Афроамериканец од страна на полицаец, некои се разбојници, а некои се оние кои од почетокот ...
| | веќе видена | слични

Три истовремени кризи што ги плашат САД – смртоносна пандемија, економски очај и распространети социјални немири – поставија нови рамки на годинешниот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот магазин „Атлантик“ пишува дека претседателот Доналд Трамп досега владеел по својот автократски инстинкт и сега го чека судбината на автократите ...
| | веќе видена | слични

Протестите во САД поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд се одржуваат веќе речиси две седмици, а голем дел од нив завршија со крвави пресметки меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мит Ромни, републикански сенатор од Јута, вчера се појави на демонстрациите во Вашингтон против полициската бруталност и убиството на Афроамерикенцот Џорџ ...
| | веќе видена | слични

Во текот на демонстрациите на движењето "Black Lives Matter" шефот на полицијата во Вебстер, Мајкл Шо, легнал со лицето завртен кон земјата. Така лежел повеќе ...
| | веќе видена | слични

Тој најави дека деталите ќе бидат разработени во наредните недели Денеска во американскиот град Хјустон се собираат ужалени кај ковчегот на Џорџ Флојд, ...
| | веќе видена | слични

Американската агенција АП пренесува дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ е еден од ретките лидери во Европа кој, коментирајќи за протестите во САД, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 140 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој се влече конци во големиот хаос во Америка: ДЕМОНСТРАНТИ, РАЗБОЈНИЦИ, АНТИФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: