Северноамериканската нафта „Брент“ надмина 40 долари за барел

Цените на нафтата денеска забележаа раст, а северноамериканскатра нафта Брент го надмина нивото од 40 долари за барел првпат од март. Цената на нафтата Брент ...
| | веќе видена | слични

Индексите на светските берзи денеска се движат малку под тримесечниот максимум, додека доларот падна пред состанокот на Федералните резерви на САД (ФЕД). По ...
| | веќе видена | слични

Еврото се засили на 1,1352 американски долари, додека австралискиот долар го затвори тргувањето на ниво од 0,6991 американски долари, во пораст за околу 0,5 ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата денеска забележа пад откако оптимизмот на инвеститорите се отскокна по веста дека водечкиот производител, Саудиска Арабија, не се обврзала на ...
| | веќе видена | слични

Глобалната употреба на еврото како валута беше главно стабилна во текот на минатата година по константниот пад по должничката криза во еврозоната, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северноамериканската нафта „Брент“ надмина 40 долари за барел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: