За два дена поднесени 27.100 барања за финансиска поддршка за мај


2 копии
10 копии

Македонија е црна точка во регионот и во Европа, а кластерот СДСМ е ризик за граѓаните. Многу се опасни тезите на Заев и Филипче дека вирусот слабее. Уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
| | веќе видена | слични

Економската состојба во Македонија е алармантна, оценува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој вели дека за неколку месеци додека трае пандемијата од ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со заразата со Ковид станува драматична. Дефинитивно е дека владата нема план, нема правец и народски кажано не знае каде тера. Огромниот број на ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека за неколку месеци додека трае пандемијата од корона вирусот власта потфрлила во економскиот сектор и ги обвини Министерството за финансии и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска преку видео обраќање оцени дека состојбата со КОВИД-19 е драматична, а според него, лоши се и параметрите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Состојбата со заразата со Ковид станува драматична. Дефинитивно е дека владата нема план, нема правец и народски кажано не знае каде тера, ова денеска преку ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното видео обраќање се осврна на економската состојба во државата и укажа на повеќе слабости во оваа област, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 742 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 252 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 131 | | | веќе видена

Али Ахмети, лидерот на ДУИ, на своето последно телевизиско интервју за претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека во последно време често ја критикува ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За два дена поднесени 27.100 барања за финансиска поддршка за мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: