Битиќи: Граѓаните овој месец ќе ги добијат платежните картички од третиот пакет економски мерки


Третиот сет економски мерки има за цел со поттикнување на приватната потрошувачка, да им се помогне на граѓаните во овие тешки времиња но и да им се помогне на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Комисијата за заразни болести денеска се очекува да предложи нови протоколи за работата на хотелиерите и угостителите. Рестораните, не до крајот на годинава, ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите веќе ги изготвиле предлозите за тоа како би изгледале протоколите за нивното работење, со цел овие капацитети да можат да почнат да функционираат. ...
| | веќе видена | слични

Угостителите бараат што поскоро да добијат насоки за тоа како ќе работат хотелите и како ќе се организираат свадбите во рестораните. Велат што побргу ги ...
| | веќе видена | слични

Угостителите бараат што побрзо да добијат насоки за тоа како ќе работат хотелите и како ќе се организираат свадбите во рестораните.. Тие не се затворени со ...
| | веќе видена | слични

Иако хотелиерите и угостителите бараа, се уште нема владин „пас“, ниту протоколи за работењето на хотелите, ниту за организацијата на свадби и друг вид ...
| | веќе видена | слични

Протоколи за работа на хотелите, како и отворање на камповите, плажите, рестораните за свадби и игротеките побараа угостителите на денешниот состанок со ...
| | веќе видена | слични

Шесте илјади денари кои се наменети за одмор на лицата со ниски примања во некои од домашните туристички капацитети, се непотребно фрлени пари, сметаат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пет дена не делат од 15 јули, денот кога конечно ќе расчистиме со остатоците на режимот на Никола Груевски. В о среда одлучувате дали ќе се оди напред или ...
сите 208 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Кога имавме собир на граѓани во Тетово и во Гостивар, голем дел од Албанците беа присутни на тие собири и дури голем број од тие Албанци кои што беа присутни ...
сите 410 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 290 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Граѓаните овој месец ќе ги добијат платежните картички од третиот пакет економски мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: