СЗО направи категоризација на епидемиолошката слика во Македонија - СКОПЈЕ И ТЕТОВО ВО ЧЕТВРТА ФАЗА


Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија.Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
7 копии

Кина веднаш ја извести Светската здравствена организација и другите релевантни земји за епидемијата на коронавирусот, се вели во извештајот на Канцеларијата за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во некои земји е забележано зголемување на бројот на заразени со коронавирусот по олеснувањето на мерките, предупредува Светската здравствена организација, од ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејезус, во својот говор на глобалниот самит за вакцинирање во Велика Британија, предупреди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 251 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 671 | | | веќе видена

Луѓето на Истокот на изборите претходно беа под притисок, под закани, под уцени. Посебно земјоделците, работниците. Тоа време е минато. Работниците се наша ...
сите 236 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО направи категоризација на епидемиолошката слика во Македонија - СКОПЈЕ И ТЕТОВО ВО ЧЕТВРТА ФАЗА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: