За два дена поднесени 27.100 барања за финансиска поддршка за мај


5 копии

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Данела Арсовска смета бројката од 21.000 работници на кои не им е исплатена плата за април месец е многу ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши на прес-конференција во Владата информираше за Уредбата со законска сила за финансиска поддршка за зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Мерката за финансиска поддршка од 14.500 ден по вработен за работодавачите заради исплата на плати се продолжува за уште еден месец (јуни), објави минисерката ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Гласен текстилец“ со соопштение до јавноста бара поголема транспаретност од државните институции и соодветно да бидат казнети оние кои ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На податокот што УЈП го потврди за Алсат, дека безмалку 21.000 вработени во приватниот сектор не земале плата за април, претседателката на Сојузот на стопански ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата на Телма зборуваше за унитарниот карактер на државата и посочи дека во програмата на ...
сите 530 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 138 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 325 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ и носител на листа во ИЕ5 – Радмила Шекеринска денес беше во посета и на Издеглавје, каде истакна дека после 14 години ветување ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За два дена поднесени 27.100 барања за финансиска поддршка за мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: