Трамп преместува војници во Вашингтон


Протестите во САД поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд се одржуваат веќе речиси две седмици, а голем дел од нив завршија со крвави пресметки меѓу ...
| | веќе видена | слични

Американската агенција АП пренесува дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ е еден од ретките лидери во Европа кој, коментирајќи за протестите во САД, ...
| | веќе видена | слични

Колумната со наслов „Испрати ги војниците“ од републиканскиот сенатор Том Котон, познат како ревносен сојузник и поддржувач на актуелниот претседател на САД, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп остро ја критикуваше градоначалничката на Вашингтон, Муриел Баузер, велејќи дека е „екстремно неспособна“ и „недоволно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп преместува војници во Вашингтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: