Нов рекорден број на починати од Ковид-19 во Бразил

9 копии

САД и официјално ја надминаа границата од два милиона заразени со коронавирусот, објави универзитетот Џонс Хопкинс. Ова следува шест недели откако беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според последните податоци, во светот со коронавирусот досега се заразени 7.369.460 лица. Од нив починале 414.864, а оздравеле 3.637.780 луѓе. – Расте бројот ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон рече денеска дека владата сака што е можно побрзо да го покрене угостителскиот бизнис, блокиран поради коронавирусот, но тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 411.588 лица до денес се починати во светот во текот на пандемијата од коронавирус, над 7.254.140 се заразени, додека најмалку 3.214.600 лица се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 494 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 286 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов рекорден број на починати од Ковид-19 во Бразил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: