ССК бара продолжување на мерките за помош на компаниите за уште два месеци


Сојузот на стопански комори на Македонија апелира на широка консултација и засилување на дијалогот со релевантните институции со цел економските мерки да имаат ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Гласен текстилец“ со соопштение до јавноста бара поголема транспаретност од државните институции и соодветно да бидат казнети оние кои ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Сојузот на стопански комори, Даниела Арсовска смета бројката од 21.000 работници на кои не им е исплатена плата за април месец е многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На податокот што УЈП го потврди за Алсат, дека безмалку 21.000 вработени во приватниот сектор не земале плата за април, претседателката на Сојузот на стопански ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Финансиската поддршка од 14.500 денари по работник, надополнета со субвенционирањето на придонесите во висина од 50 проценти кај најзасегнатите сектори во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Голем дел од самостојните вршители на дејност се уште немаат добиено средства за април иако уредно поднеле барање и барањето им било одобрено. Сите параметри ...
| | веќе видена | слични

Продолжување на мерките за финансиска поддршка и апел до институциите да ги усогласат ставовите за да не се создава дополнителна конфузија при имплементација ...
| | веќе видена | слични

 Комората на сметководители апелира за усогласување на ставовите на институциите, бидејќи дополнителна конфузија на веќе постоечките предизвици  со кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 201 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 432 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК бара продолжување на мерките за помош на компаниите за уште два месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: