СДСМ и ДУИ за избори на 5 јули, ВМРО-ДПМНЕ откако ќе заврши пандемијата


7 копии

Иако Владата формално се уште не се изјаснила дали е потребна нова вонредна состојба, според изјавите на преставници на власта извесно е дека ново продолжување ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница донесе дополнување на Уредбата со законска сила за прашања поврзани со изборниот процес, со која го задолжува Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Формална одлука дека не е потребна вонредна состојба сѐ уште не е донесена, но владини претставници изјавуваат дека Владата до петок на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако ВМРО-ДПМНЕ не очекува брзо смирување на пандемијата во Македонија и принципиелно се залага против избори во ризичен период за здравјето на граѓаните, во ...
| | веќе видена | слични

125 новозаразени и 7 починати од корона за Заев не е доволна причина за продолжување на вонредната состојба.И натаму инсистира за избори на 5 јули. Во изјава ...
| | веќе видена | слични

Владата го подготви теренот за одржување на предвремените парламентарни избори на 5 јули. Зад оваа одлука стојат СДСМ и ДУИ додека ВМРО ДПМНЕ чиј министер за ...
| | веќе видена | слични

Власта не се окажува од идејата за брзи избори на 5 јули. Ова станува јасно по денешната одлука на Владата да му наложи на МВР да го подготви Избирачкиот ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 64-та седница донесе Уредба со законска сила за дополнување на Уредбата со законска сила за прашања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 671 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 238 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 112 | | | веќе видена

Под мотото „Продолжуваме кон целта”, Партијата за движење на Турците (ТХП) продолжува со предизборната кампања за престојните предвремени парламентарни ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ и ДУИ за избори на 5 јули, ВМРО-ДПМНЕ откако ќе заврши пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: