Црна Гора има 62 милионери

Во Црна Гора има 62 милионери, односно граѓани кои имаат над еден милион евра на своите банкарски сметки, соопшти Централната банка на Црна Гора.„Според ...
| | веќе видена | слични

Податоците на компанијата Visa, како светски лидер во полето на бесконтактни трансакции, покажуваат дека секоја трета трансакција на каса која се одвива ...
| | веќе видена | слични

Централната банка на Франција успешно го заврши првото тестирање на дигитална валута засновано на блокчејн технологија во соработка со групацијата „Societe ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте купиле акции на крајот од минатата година, теоретски вредноста на истите по првите четири месеци од 2020 ќе биде зголемена само во фармацевтската ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Плаќањата на физичките и правните лица во земјата со посредство на банките, преку користење на кредитните трансфери и платежните картички, во првиот квартал од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 312 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 458 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

„Носите маски, но ја гледам надежта на вашите озарени лица. Слободно Скопје секогаш било авангардата и гордоста наша“, вака претседателот на СДСМ Зоран Заев го ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна Гора има 62 милионери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: