Како е да се студира на „Принстон“? Искуството на дипломецот кој заврши со највисоки почести

„Принстон“ е еден од најригорозните универзитети во светот. Но, тоа не значи дека студентите се оставени да се удават во работа. Сите професори мора да бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетот на Југоисточна Европа во новата академска 2020/2021 година, покрај постојните програми, одлучи да ја прошири академската понуда со нови студиски ...
| | веќе видена | слични

Матурантите Јована Цветиновска, Никола Ветаџока и Марко Велјановски од меѓународното училиште „Нова“ ќе го продолжат образованието на едни од највисоко ...
| | веќе видена | слични

Актуелните политички договори и вековниот континуитет на македонскиот јазик, кој денеска одбележува 75 години од донесувањето на правописот, како е да се ...
| | веќе видена | слични

Хана Селмани е матурантка во меѓународното училиште „Нова“, а ќе го продолжи своето академско патување во едно од најпрестижните училишта во светот – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Jулија Кари е дел од заедницата на меѓународното училиште „Нова“ од своите четири години, а денес е матурантка и се подготвува да започне ново поглавје во ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на Протоколот за соработка за доделување стипендии „Борис Трајковски” од страна на Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски нема да потпише указ за прогласување на измените на Изборниот законик со кој се бараат потписи од два отсто од избирачи во ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 507 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 144 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 295 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК и притвореник Сашо Мијалков ќе биде задржан во приватната клиника „Систина“, откако бил однесен поради поплаки дека има болки во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како е да се студира на „Принстон“? Искуството на дипломецот кој заврши со највисоки почести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: