ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ја прекинаа комуникацијата, владината коалиција е за избори на 5 јули, опозицијата е против


За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
| | веќе видена | слични

Иако ВМРО-ДПМНЕ не очекува брзо смирување на пандемијата во Македонија и принципиелно се залага против избори во ризичен период за здравјето на граѓаните, во ...
| | веќе видена | слични

125 новозаразени и 7 починати од корона за Заев не е доволна причина за продолжување на вонредната состојба.И натаму инсистира за избори на 5 јули. Во изјава ...
| | веќе видена | слични

Владата го подготви теренот за одржување на предвремените парламентарни избори на 5 јули. Зад оваа одлука стојат СДСМ и ДУИ додека ВМРО ДПМНЕ чиј министер за ...
| | веќе видена | слични

Власта не се окажува од идејата за брзи избори на 5 јули. Ова станува јасно по денешната одлука на Владата да му наложи на МВР да го подготви Избирачкиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 64-та седница донесе Уредба со законска сила за дополнување на Уредбата со законска сила за прашања ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји вечерва телефонски разговарал со лидерите на СДСМ, Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Со желба за брзи корона-избори, екс-премиерот Зоран Заев ја втурнува цела држава во криза. Политичка, но и здравствена криза. Откако слепо беше фатен за еден ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за проширувае Оливер Вархеји денес разговараше со Христијан Мицкоски и Зоран Заев за политичката криза која се создаде околу одложените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 685 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 259 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ја прекинаа комуникацијата, владината коалиција е за избори на 5 јули, опозицијата е против

Од:
До кого (е-маил):
Порака: