Милионите од Џонсон Мети изостанаа во државниот буџет на Македонија


Четири странски компании, кои се дел од автомобилската индустрија – „Кромберг и Шуберт“, „Дрекслмајер“, „Адиент сеатинг“ и „Гентерм“ – се првите најголеми ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонија е црна точка во регионот и во Европа, а кластерот СДСМ е ризик за граѓаните. Многу се опасни тезите на Заев и Филипче дека вирусот слабее. Уште ...
| | веќе видена | слични

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.Тој кажа ...
| | веќе видена | слични

Економската состојба во Македонија е алармантна, оценува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој вели дека за неколку месеци додека трае пандемијата од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 762 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 283 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 124 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена

На 07.07.2020 во 00.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Неготино – автопат, пред Неготинска клучка, патничко возило „ауди а8“, со гостиварски ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милионите од Џонсон Мети изостанаа во државниот буџет на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: