МИЦКОСКИ: Нападот врз Дурловски е последица на нервоза на власта

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
| | веќе видена | слични

Разликата меѓу носителите на листа во петтата изборна единица, Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ и Радмила Шекеринска од СДСМ, ја сублимира поранешниот шеф на ...
| | веќе видена | слични

Носителот во петата изборна единица Игор Дурловски се поклони пред споменикот на бранителите во Битола, што предизвика воодушевување кај граѓаните кои уште се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шеф на дипломатијата и пратеник од опозицската ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција даде свој коментар по ...
| | веќе видена | слични

Антонио Милошоски од ВМРО-ДШМНЕ на денешната прес-конференција даде свој коментар по синоќешниот инцидент во кој советникот на Зоран Заев од владата извршил ...
| | веќе видена | слични

Филип Андов- Сокол кој е член на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода демантира дека имало инцидент со носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 762 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 283 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 124 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена

На 07.07.2020 во 00.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Неготино – автопат, пред Неготинска клучка, патничко возило „ауди а8“, со гостиварски ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Нападот врз Дурловски е последица на нервоза на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: