Николоски: За да има избори прво да се надмине здравствената криза, а потоа со консензус до датумот

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
| | веќе видена | слични

Трошановски во разговор за Канал 5 смета дека техничката влада е нефункционална.  Барањето за премиер-Албанец може да биде изговор на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ да не ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот фејсбук профил објави видео во кое ги посочува претседателот на СДСМ Зоран Заев и Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски на својата Фејсбук страна објави дека точно се знае кој е одговорен за најлошите резултати во регионот, и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по новозаболени, реагира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер иронично го искоментира барањето за брзи избори кои власта настојува да ...
| | веќе видена | слични

Управата за финансиска полиција ги демантира наводите на потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ , Александар Николоски дека директорот Муареми присуствувал на ...
| | веќе видена | слични

Во однос на изјавата дадена од страна на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски за Канал 5 телевизија на 02.06.2020 година,Ве известуваме дека ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при своето јавување на вестите на Канал 5 посочи дека неодговорноста на оваа власт може да ја доведе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 678 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 720 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 254 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 112 | | | веќе видена

Под мотото „Продолжуваме кон целта”, Партијата за движење на Турците (ТХП) продолжува со предизборната кампања за престојните предвремени парламентарни ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: За да има избори прво да се надмине здравствената криза, а потоа со консензус до датумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: