Откако е СДСМ на власт цвета финансискиот криминал – 2019 година година на даночно затајување


Од 509.907.569 денари штета преку 94 кривични дела во 2015 година до 9.315.337.006 денари штета врз буџетот преку 122 кривични дела во 2019 година. Пресекот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и Нина Ангеловска вршат класичен предизборен поткуп со таканаречената платежна картичка. Јавноста не знае по кој критериуми ќе бидат делени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти во други држави, дека ги изградил во Македонија. Зоран Заев камен на камен нема изградено во периодот од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И после неколку дена од завршните зборови на првообвинетиот во случајот „Рекет“, а во врска со потребата од вештачење на неговиот мобилен телефон кој јасно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Наместо лаги и манипулации СДСМ да се зафати со работа и да се справи со здравствената и економска криза. СДСМ очајно се обидуваат да ја дефокусираат јавноста ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од јасно е дека СДСМ и Филипче немаат план и стратегија како Република Македонија да се справи со пандемијата. Од почетокот на пандемијата има 3152 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев очајно лаже и се фали со слики од проекти во други држави, дека ги изградил во Македонија, ова денеска преку изјава за медиумите го истакна Дарко ...
| | веќе видена | слични

Среде судница, за најголемата криминална рекетерска афера посочено е на постоење на пишана порака на мобилен телефон од 16-ти април минатата година, во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три години откако се на власт СДСМ нема ниту еден капитален проект во државата, нема повисоки плата, нема нови работни места. Без никаков срам се фалат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемијата од корона вирус за едно деноноќие однесе уште еден живот, а 87 наши сограѓани се ново заразени. Само од почетокот на јуни во Македонија има 1.016 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 407 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Да ги казниме оние кои што велат исправи се Македонијо, зашто сакаат пак да не клекнат на колена. И овој пат како и досега сме исправени пред големата победа ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако е СДСМ на власт цвета финансискиот криминал – 2019 година година на даночно затајување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: