Османи: Нема друг датум за избори освен 5 јули


За само 25 дена, среде најголемиот досегашен наплив на коронавирусот, Македонија треба да оди на избори. Кон ова води најновата насилничка одлука на владата на ...
| | веќе видена | слични

Вечерва зборував со лидерите на СДСМ, Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за да истакнам колку е важно да има слободни, фер и инклузивни избори во ...
| | веќе видена | слични

Владата го задолжи Министерството за внатрешни работи да го ажурира Избирачкиот список. На седницата на Владата единствен кој гласаше против оваа уредба беше ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, неодамна порача дека ќе контактира со македонските власти за гаранции дека има доволно време за изборна кампања и ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе Уредба со која се наложува Државната изборна комисија (ДИК) да почне да се подготвува за организирање на парламентарните избори. На денешната ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата се изјасни дека нема да бара нова вонредна состојба сите очи се вперени кон претседателот Пендаровски за тоа каква одлука ќе донесе со оглед на ...
| | веќе видена | слични

Владата е сериозна во намерите да организира избори на 5 јули. На денешната седница донела одлука да го задолжи МВР да започне со ажурирање на Избирачкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 362 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 187 | | | веќе видена

Зоран Заев, за последната објавена „бомба“ во која лидерот на СДСМ вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја е..л“ на сите ...
сите 52 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 59 | | | веќе видена

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Нема друг датум за избори освен 5 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: