Британија планира воздушни мостови за патниците наместо самоизолација

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
| | веќе видена | слични

Франција е на прво место според прагот на богатство. Taa е една од оние земји каде богатите се многу богати дури и кога ќе ги платат своите даноци. Во ...
| | веќе видена | слични

Иако пандемијата на коронавирусот го зафати целиот свет, сепак одредени туристички дестинации успеаја да избегнат тешка епидемиолошка ситуацијаДодека вестите ...
| | веќе видена | слични

Оваа земја ги укина рестриктивните мерки за јавни настани, вклучувајќи спортски настани и свадби Жителите на Нов Зеланд излегоа по ресторани и кафе-барови за ...
| | веќе видена | слични

Заклучувањето на државите спасило повеќе од три милиони животи од коронавирус во Европа, проценуваат најновите истражувања. Тимот на колеџот "Империјал" во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патните правци помеѓу Велика Британија и некои други држави без рестрикции повторно ќе бидат отворени на 29 јуни, соопшти британската група „Кваш карантин“ ...
| | веќе видена | слични

Најновото истражување на Империјал колеџот во Лондон покажува дека затворањето на деловните згради, продавниците и училиштата спасиле околу три милиони животи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија планира воздушни мостови за патниците наместо самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: