Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

Огромниот број на заразени потврдува дека работите излегуваат од контрола вели опозицискиот лидер во своето видео обраќање на социјалните мрежи. Според него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Гордана Силјановска- Давкова вечерва на својот фејсбук профил напиша: Не e виновен народот. Виновниците секогаш имаат име и презиме. Виновни се ...
| | веќе видена | слични

Професорката Гордана Силјановска Давкова за експлозијата на епидемијата на Ковид-19 во Македонија и инсистирањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за избори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не e виновен народот. Виновниците секогаш имаат име и презиме. Виновни се тие кои предлагаат карантин, а всушност предлагаат мерки кои доведоа до евакуација. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 671 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 756 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 254 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 124 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: