Имаме најголем број мртви во регионот и единствени сме на Балканот со втор бран, ама Филипче тврди: Точно знаеме што се случува!


Состојбата на здравствениот систем, капацитетите на згрижување пациенти, големиот број слободни болнички кревети, нискиот број заразени здравствени работници, ...
| | веќе видена | слични

Општина Чаир секојдневно брои новозаразени од вирусот КОВИД – 19. Се повеќе жители на оваа општина секојдневно се заболуваат и со тоа се зголемува бројот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Состојбата со корона вирусот е алармантна! Наместо да покаже вистинска грижа за граѓаните, власта носи небулозни мерки од кои апсолутно никој нема корист. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не само што нема соодветни мерки во вистинско време, воедно се манипулира со бројката на новозаболени на дневна основа, како и со тоа дека вирусот слабее и го ...
| | веќе видена | слични

Власта на чело со СДСМ и Зоран Заев никако да се откаже од намерата да имаме избори на 5 јули идниот месец иако условите за тоа речиси и да не постојат. Повеќе ...
| | веќе видена | слични

Политичарите ако имаат смелост да организираат избори треба да кажат колку животи ќе чинат тие избори, покрај тоа што ќе чинат финансиски. Во земјите околу нас ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доктор Игор Николов, нефролог и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на 24 Телевизија, истакна дека последнава недела кај нас ова е експлозија на ...
| | веќе видена | слични

Ако бројката на новозаразени со корона вирусот беше околу 10 проценти пред две недели од тестираните сега се движи околу 15-20 проценти од тестираните лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имаме најголем број мртви во регионот и единствени сме на Балканот со втор бран, ама Филипче тврди: Точно знаеме што се случува!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: