Ардерн поддржува мирни протести против убиството на Џорџ Флојд

Владата ќе ги укине мерките за физичко растојание од полноќ, рече Ардерн на прес-конференција. Јавните и приватните настани ќе можат повторно да се одржуваат, ...
| | веќе видена | слични

Половина година откако светот влезе во неочекувана војна со невидливиот непријател која се уште трае, а крајот на истата не е ниту на повидок. Шест месечната ...
| | веќе видена | слични

 Со ова Нов Зеланд е меѓу првите држави на светот кои го сториле тоа. -Владата ќе ги укине мерките за физичка дистанца денеска на полноќ, додаде Ардерн. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нов Зеланд ќе го укине најголемиот дел од рестриктивните мерки бидејќи во земјата веќе нема активни случаи на коронавирус. Точно на полноќ по локално време, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов Зеланд веќе нема заболени од коронавирус и земјата ги укинува сите мерки освен ограничувањето на границите, рекла премиерката Џакинда Ардерн. Со ова Нов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 678 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 500 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 578 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 254 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 126 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ардерн поддржува мирни протести против убиството на Џорџ Флојд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: