Мицкоски: „ВМРО-ДПМНЕ не се плаши од избори, ќе излезе на избори и ќе победи“


„Она што не плаши е дека земјата е рекордер по бројот на заболени од Ковид-19 во регионот “ – одговори Христијан Мицкоски на вчерашната порака на Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

„Нема никакви причини владата да бара нова вонредна состојба. Нема ни основ како да ја оправда. Затоа роковите за избори остануваат онака како што е законски и ...
| | веќе видена | слични

Вонредната сосотојба досега се носеше заради економските мерки за помош на граѓаните и стопанството. Владата не гледа потреба да носи четврти пакет на ...
| | веќе видена | слични

 Разговор Мицкоски – Вархеји потврдија од ВМРО ДПМНЕ. Дел од медиумите објавја дека е планиран разговори  и со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, но сега нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборите да траат неколку дена и да се гласа од понеделник заклучно со среда, односно изборите да се одржат во работен ден. Изборниот ден наместо до 19 да трае ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе има телефонски разговор со Комесарот за проширување Оливер Вархеји. Тема на разговорот ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Додека Министерството за здравство објавува 7 починати од корона вирус, лидерот на СДСМ и доскорашен премиер на Македонија, Зоран Заев, повикува на избори. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 517 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 227 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: „ВМРО-ДПМНЕ не се плаши од избори, ќе излезе на избори и ќе победи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: