Тиквешки угостители: Ако не ни се дозволи да работиме целосно, ќе има затворање на објектите и испуштања од работа

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
| | веќе видена | слични

Сопственици и вработените во рестораните и кафулиња во Русија се соблекоа голи, незадоволни што сè уште не им е дозволено да работат поради епиддемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Газдите и вработените во кафулињата и рестораните во Русија се соблекоа голи, незадоволни што сè уште не им е дозволено да работат заради епидемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се отворија спортските обложувалници, кафулињата, рестораните, моловите... но фитнес-центрите и спортовите во затворени простории никој не ги споменува, ...
| | веќе видена | слични

Преживуваме уште еден продолжен викенд на кој претходно би се радувале, но сега е причина за нови поделби, изразување на критика и осуди па дури и ширење ...
| | веќе видена | слични

Додека да почне оваа криза ние угостителите бевме тие кои секогаш се синоним за дружење, добро расположение, за помагање на луѓето, пишува во својата колумна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 707 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 612 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 378 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 87 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тиквешки угостители: Ако не ни се дозволи да работиме целосно, ќе има затворање на објектите и испуштања од работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: