АфД: Германија и ЕУ треба да го следат примерот на Трамп и да ја забранат Антифа

Портпаролот на популистичката партија Алтернатива за Германија (АфД) ги повика Европската Унија и Германија да ја забранат крајнолевичарската екстремистичка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, францускиот претседател Емануел Макрон и уште четири членки на Европската унија упатиле писмо до претседателката на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Неколку европски лидери, меѓу кои и германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон побараа од Европската Унија (ЕУ) да ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер го прекршил Уставот објавувајќи делови од интервју на веб-страницата на Министерството во кое ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новиот косовски премиер Авдулах Хоти, кој беше именуван на таа позиција минатата среда, на 3 јуни, објави попладнево дека примил честитки за изборот на чело на ...
| | веќе видена | слични

Новиот премиер на Косово, Авдулах Хоти, изјавил денеска дека добил силна поддршка од Германија и Франција. Хоти на Фејсбук напишал дека е „многу среќен да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 184 | | | веќе видена

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски денеска попладне и официјално ќе влезе во својата градоначалничка канцеларија и ќе ја преземе својата должност. Тој ...
сите 273 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 194 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 62 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АфД: Германија и ЕУ треба да го следат примерот на Трамп и да ја забранат Антифа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: