(Видео) Националната гарда сè побројна на улиците во Вашингтон


Националната гарда е забележана на улиците на Вашингтон по деновите на насилни немири низ десетици американски градови додека американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични

Протестите во САД поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд се одржуваат веќе речиси две седмици, а голем дел од нив завршија со крвави пресметки меѓу ...
| | веќе видена | слични

Протестите против полициската бруталност и расизмот ги опфатија речиси сите американски градови, европски и светски престолнини. На социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протестите во САД поради убиството на Џорџ Флојд влегоа во втората недела, а на социјалните мрежи се споделуваат снимки кои прикажуваат најлоша бруталност, но ...
| | веќе видена | слични

Во САД продолжуваат масовните протести за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд од страна на полицијата, а во Милвоки денес со демонстраните протестираше и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп остро ја критикуваше градоначалничката на Вашингтон, Муриел Баузер, велејќи дека е „екстремно неспособна“ и „недоволно ...
| | веќе видена | слични

Славниот музичар Пол Макартни, кој своевремено беше дел од култните „Битлс“, открил дека еден од најпопуларните бендови на сите времиња се залагале за еднакви ...
| | веќе видена | слични

Снимката од едно дете од САД стана вирална на Твитер откако неговиот татко му поставил неколку прашања за децата на фотографиите, а детето не ги воочило ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Пробиштип претседателот на најголемата политичка опција во Македонија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најпрвин им се заблагодари на жителите кој го ...
сите 767 | | | веќе видена

Пред три месеци, кога во земјава имаше 50 или 60 позитивни случаи на Ковид-19, се воведуваше карантин, ограничување на движење и други мерки. Потоа, нашата, но ...
сите 166 | | | веќе видена

Мицкоски е завршена приказна во политиката, затоа му подарив и три знамиња, македонско, од ЕУ и од НАТО, за да може да ги стави во кабинетот на факултетот, а ...
сите 200 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 153 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Националната гарда сè побројна на улиците во Вашингтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: