Дали кратењето на работна недела може да биде решение за побрзо враќање на работа?


Бидејќи училиштата и работните места почнуваат повторно да се отвораат низ целиот свет, станува се појасно дека светот ќе биде поразличен од оној што го ...
| | веќе видена | слични

Додека не се направи вакцина за коронавирусот, сите ние сме во ризик, а стручњаците повеќе пати предупредија дека “вирусот е тука за да остане“. Имено, Азија ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесетдневни периоди на изолација не се неопходни за да се победи коронавирусот и да се избегне втор бран на инфекции, рече во петокот водечкиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата ќе ги укине мерките за физичко растојание од полноќ, рече Ардерн на прес-конференција. Јавните и приватните настани ќе можат повторно да се одржуваат, ...
| | веќе видена | слични

Половина година откако светот влезе во неочекувана војна со невидливиот непријател која се уште трае, а крајот на истата не е ниту на повидок. Шест месечната ...
| | веќе видена | слични

 Со ова Нов Зеланд е меѓу првите држави на светот кои го сториле тоа. -Владата ќе ги укине мерките за физичка дистанца денеска на полноќ, додаде Ардерн. ...
| | веќе видена | слични

Нов Зеланд ќе го укине најголемиот дел од рестриктивните мерки бидејќи во земјата веќе нема активни случаи на коронавирус. Точно на полноќ по локално време, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 672 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 378 | | | веќе видена

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
сите 160 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 90 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали кратењето на работна недела може да биде решение за побрзо враќање на работа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: