Нема нови рестрикции, преполовен бројот на новозаболени


4 копии

Непочитувањето на мерките, неносењето маски, групирањето и ифтарските вечери ни се удрија од глава како бумеранг, посочи вчера претседателот на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Одлуката Владата не ја донесе вчера, а иако се најавуваше за денеска, на владината седница воопшто нема да се расправа за ова прашање. Тамара Стојкова е пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
2 копии

Во земјава и натаму има голем број заболени од Ковид-19. Според податоците на Институтот за јавно здравје, објавени вчера, од 702 направени тестирања, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска на седница ќе одлучува дали повторно ќе биде воведен полицискиот час во општините од каде во последнава недела има најголем број позиривни ...
| | веќе видена | слични

Песните што на почетокот од пандемијата се пееја „на тераси во 17“ за министерот за здравство Венко Филипче одамна прекинаа, но коронавирусот, за жал, и натаму ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести предлага полициски час од 22 часот до пет часот наутро за градовите Скопје, Куманово, Тетово и Штип.Мерки за брзо и ефикасно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема нови рестрикции, преполовен бројот на новозаболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: