Од страв ретко кој седнува на кафе или на семеен ручек во кафеаните

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
| | веќе видена | слични

Сопственици и вработените во рестораните и кафулиња во Русија се соблекоа голи, незадоволни што сè уште не им е дозволено да работат поради епиддемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Газдите и вработените во кафулињата и рестораните во Русија се соблекоа голи, незадоволни што сè уште не им е дозволено да работат заради епидемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се отворија спортските обложувалници, кафулињата, рестораните, моловите... но фитнес-центрите и спортовите во затворени простории никој не ги споменува, ...
| | веќе видена | слични

Преживуваме уште еден продолжен викенд на кој претходно би се радувале, но сега е причина за нови поделби, изразување на критика и осуди па дури и ширење ...
| | веќе видена | слични

Додека да почне оваа криза ние угостителите бевме тие кои секогаш се синоним за дружење, добро расположение, за помагање на луѓето, пишува во својата колумна ...
| | веќе видена | слични

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од страв ретко кој седнува на кафе или на семеен ручек во кафеаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: