ЦУНАМИ: Преработувачка индустрија ПАДНА 40.5 % ВО АПРИЛ

2 копии

Индустриското производство во Франција падна за 20,1 отсто во април споредба со март, откако веќе изгуби 16,2 отсто во март. Тоа се должи на запирањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ерманската трговија опадна значително во април под влијание на пандемијата на коронавирус, а извозот на најголемата економија во Европа падна со највисока ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Индустрискиот ПМИ индекс во Унгарија се искачи на 40,3 во мај, откако падна на 33,7 април. Ова покажува дека индустриското производство во земјата се уште се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУНАМИ: Преработувачка индустрија ПАДНА 40.5 % ВО АПРИЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: