МЗ: Граѓаните да ги почитуваат мерките за побрз излез од здравствената криза


Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нови 87 случаи на коронавирус се потврдени во вчера. Вкупната бројка на Ковид-19 дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 3.239, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Само заеднички може да успееме во оваа битка и да го спречиме ширењето на коронавирусот, напиша вечерва на својот ФБ профил министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Бројката оводијагностицирани со коронавирусот во Македонија останува висока откако вчера беа регистрирани 87 нови случаи, завчера 127, а ден претходно 111 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тој апелира сите да се придржуваме до мерките за заштита. – Да носиме заштитна опрема, да одржуваме физичка дистанца и често да ги миеме рацете. Успешно се ...
| | веќе видена | слични

„На денешната владина седница одлучивме да воведеме засилени контроли и мониторинг во таргетирани подрачја на градот Скопје и околните скопски општини, како и ...
| | веќе видена | слични

–  Инспекциските служби во нашата општина во делот на почитување на протоколите во јавниот превоз и производствените капацитети бележат дека истите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 493 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 297 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 186 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 112 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ и носител на листа во ИЕ5 – Радмила Шекеринска денес беше во посета и на Издеглавје, каде истакна дека после 14 години ветување ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Граѓаните да ги почитуваат мерките за побрз излез од здравствената криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: