Дали Ковид-19 има сила да го помести датумот за избори?


Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
| | веќе видена | слични

Власта на чело со СДСМ и Зоран Заев никако да се откаже од намерата да имаме избори на 5 јули идниот месец иако условите за тоа речиси и да не постојат. Повеќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Засега нема најава дали и кога би се одржала седница на Советот за безбедност со оглед на тоа што вонредната состојба, четврта по ред, истекува в сабота на 14 ...
| | веќе видена | слични

Согласно проценките, во моментов не постојат причини и потреби за продолжување на вонредната состојба, одговорија вчера од Владата го на прашањето на „Фокус“ ...
| | веќе видена | слични

 Дотогаш се очекува Владата да донесе став дали ќе побара продолжување на вонредната состојба, од што зависи и терминот за одржување на предвремените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев ќе биде следниот премиер, изјави вечерва вицепремиерката Мила Царовска во гостувањето во ТВ 24. -Тој што ќе добие 61 пратеник во Парламентот ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Ставот на опозициската ВМРO-ДПМНЕ е дека Македонија има потреба од политичка влада и предвремени избори, но без да има жртви, поради што ставот е дека во јули ...
| | веќе видена | слични

Сите засегнати страни треба да учествуваат на изборите, а кај нас опозицијата бара да нема функционален парламент, кога сите опозиции во светот го бараат ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката Мила Царовска во своето гостување на Телевизија 24 истакна дека веднаш по завршување на вонредната состојба, условите за одржување на изборите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Ковид-19 има сила да го помести датумот за избори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: