Катица Јанева денес ќе даде завршни зборови во „Рекет”


Поранешната специјална обвинителка, сега обвинета во случајот „Рекет”, Катица Јанева, денеска во Кривичниот суд ќе ги даде своите завршни зборови за овој ...
| | веќе видена | слични

Со 79 отсто недоверба од анкетираните граѓани од Меѓународниот републикански институт (И РИ , судството падна досега на рекордно најниско ниво во граѓанското ...
| | веќе видена | слични

Присуството на обвинителката Ивана Трајчева на презентацијата на финансискиот извештај за работењето на СЈО, поради кое Катица Јанева се соблече по долна ...
| | веќе видена | слични

Непотребна драма и сензација со која е погазено достоинството на Катица Јанева – се огласи нејзината одбрана откако вчера на состанокот во ДЗР на кој биле ...
| | веќе видена | слични

На Државниот завод за ревизија не му се зборува многу за вчерашниот случај со екс специјалната обвинитека Катица јанева, кога таа на состанок кај нив почнала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бившата специјална јавна обвинителка и шефица на СЈО, Катица Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“ и која вчера од куќен притвор беше спроведена во ...
| | веќе видена | слични

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска направила инцидент во Државниот завод за ревизија додека ревизорите и ги презентирале наодите од ...
| | веќе видена | слични

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која е дел од одбраната на Катица Јанева, во изјава за Фокус вели дека Јанева била исплашена кога без најава и покана била однесена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица Јанева денес ќе даде завршни зборови во „Рекет”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: