ОБАМА: Осуда за насилните во протестите, пофалби за ненасилните демонстранти


Поранешниот американски п ретседател Барак Обама го осуди насилството во протестите низ САД за расната нееднаквост и прекумерната полициска употреба на сила и ...
| | веќе видена | слични

Протестите во САД поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд се одржуваат веќе речиси две седмици, а голем дел од нив завршија со крвави пресметки меѓу ...
| | веќе видена | слични

Колумната со наслов „Испрати ги војниците“ од републиканскиот сенатор Том Котон, познат како ревносен сојузник и поддржувач на актуелниот претседател на САД, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии
2 копии

Белата куќа уште минатата недела барала на улиците на Вашингтон и останатите американски градови да бидат распоредени околу 10.000 активни војници за да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Баузер (48) им се придружи на илјадниците демонстранти во нејзиниот град и ги повика граѓаните да гласаат против Доналд ...
| | веќе видена | слични

Според нив, министерот за одбрана Марк Еспер наводно преместил околу 1600 активни војници во Вашингтон, каде веќе биле распоредени околу 5000 припадници на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБАМА: Осуда за насилните во протестите, пофалби за ненасилните демонстранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: