ВЛАДАТА ДЕНЕСКА ЌЕ ПРЕСЕЧЕ - кој ќе ги легитимира гостите во локалите дали се од исто семејство


Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
| | веќе видена | слични

Хотелиерите, угостителите и претствници на туристичките агенции вчера седнаа на заедничка маса со министерот за економија, Крешник Бектеши. Овие сектори кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбите во туристичко – угостителскиот сектор, мерките кои Министерството за економија и Владата ги превзема за справување со кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Состојбите во туристичко-угостителскиот сектор во моментов и мерките кои Министерството економија и Владата ги превземаат за справување со кризата биле главни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шесте илјади денари кои се наменети за одмор на лицата со ниски примања во некои од домашните туристички капацитети, се непотребно фрлени пари, сметаат од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9. јуни 2020 (Inpress) – Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Министерството за економија оствари работен состанок со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Протоколи за работа на хотелите, како и отворање на камповите, плажите, рестораните за свадби и игротеките побараа угостителите на денешниот состанок со ...
| | веќе видена | слични

„Долгогодишниот туристички работник Ангел Иванов вели дека ваучерите може да бидат спасоносна идеја, но треба да се види нејзината реализација. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 678 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 500 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 577 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 254 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 126 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДАТА ДЕНЕСКА ЌЕ ПРЕСЕЧЕ - кој ќе ги легитимира гостите во локалите дали се од исто семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: