Угостителите во Франција се подготвуваат за утрешното повторно отворање на локалите

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси една недела по почетокот на втората фаза на излегување од изолацијата, епидемијата со Ковид-19 се смета за „во главно контролирана“ во Франција, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француските власти тврдат дека епидемијата на коронавирусот е под контрола. Од 2 јуни земјата почна со широки мерки за излегување од строгата изолација, но, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените правила за децата во училиштата би можеле да бидат олеснети до крајот на јуни, особено за „оброците, рекреацијата или спортот“, наведува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По повод 14 јули – Националниот празник на Франција наместо традиционалната парада на Елисејските полиња ќе се одржи воена церемонија на плоштадот Конкорд, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 172 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите во Франција се подготвуваат за утрешното повторно отворање на локалите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: