На целиот Балкан има 45 заразени со коронавирус, а само во Македонија 89!


6 копии

СДСМ со реакција дека ВМРО-ДПМНЕ секој ден лажира нови лажни вести. Од партијата велат дека ВМРО-ДПМНЕ со право го носи епитетот извор на лажни вести. Не само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражувањето кое го објави магазинот „Форбс“ , според кое Македонија е на 103-то место, надвор од групата на 100 најбезбедни земји во време на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Флоскулата „Здравствениот систем одлично се справува со коронавирусот“ и „Ја држиме состојбата под контрола“, се чини дека испарува толку брзо што ниту тие кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Будва и ова лето полно со љубов и со традиционалното добредојде сака да ги дочека сите гости од регионот, токму оние кои ние ги гледаме како многу повеќе од ...
| | веќе видена | слични

На својот Фејсбук профил Тони Поповски поранешен министер за животна средина и просторно планирање напрацви споредба на „факти“ поврзани со ФОРБС кој е ...
| | веќе видена | слични

Во изминитиве неколку дена партиски лидери и аналитичари жестоко ги критикуваа македонските биланси од Ковид- 19, повикувајќи се на реномираниот „Форбс“, кој ...
| | веќе видена | слични

Листата на безбедни земји која крена многу врева, не е резултат од истражување на „Форбс“, туку на цитирани податоци од истражување на организацијата Deep ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија е на дното на безбедност во светот кога станува збор за корона вирусот. Македонија ја нема на листата на „Форбс“ на сто најбезбедни земји во борба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 201 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 432 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На целиот Балкан има 45 заразени со коронавирус, а само во Македонија 89!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: