Манчевски: Законот е јасен – изборите треба да се одржат на 5 јули


Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите засегнати страни треба да учествуваат на изборите, а кај нас опозицијата бара да нема функционален парламент, кога сите опозиции во светот го бараат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека се надева дека сите партии ќе учествуваат на избори на 5 јули. -Ставот на ВМРО-ДПМНЕ беше 15-ти ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби од ДУИ вечерва во телевизиско гостување рече дека неговата партија останува на одлуката изборите да се одржат во јули, изразувајќи уверување дека ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката Мила Царовска во гостувањето на интервју за „Тв 24“, говореше за моменталната актуелна состојба со коронавирусот во Македонија, за вонредната ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ барале избори на 15 јули, реагираат од партијата на денешните изјави на потпретседателот на ДУИ Артан Груби. Нема да навлегуваме и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мила Царовска од СДСМ за отвореното студио на ТВ 24 се исцрпени се сите потреби за продолжување на вонредната состојба, донесени се економските мерки и на ...
| | веќе видена | слични

„Не сум го чул зборот „бојкот“ од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во однос на 5-ти јули, односно бојкот од нив има само околу датумите што беа во месец јуни“, изјави ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ДУИ, Артан Груби во отвореното студио на ТВ 24 изјави дека неговата партија стои на ставот изборите да се одржат на 5-ти јули и се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога имавме собир на граѓани во Тетово и во Гостивар, голем дел од Албанците беа присутни на тие собири и дури голем број од тие Албанци кои што беа присутни ...
сите 619 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 199 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 366 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Законот е јасен – изборите треба да се одржат на 5 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: