(Видео) Се огласи братот на Џорџ Флојд: Тој беше џин со нежно срце, немаше да поддржи насилни протести


Теренс Флојд, помладиот брат на Џорџ Флојд, се обидува да ја смири ситуацијата по жестоките и масовни портести кои избија низ САД по смртта на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Бруталното убиство на Афроамериканецот Џорџ Флојд во Минеаполис, кое по којзнае кој пат го покрена прашањето за расна и социјална неправда во САД, и масовните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заразените со Ковид-19 кои немаат симптоми ретко ја пренесуваат инфекцијата, сметаат од Светската здравствена организација. Според епидемиолозите од СЗО, дел ...
| | веќе видена | слични

Масовните протести во Америка продолжуваат со денови, поттикнати од брутална интервенција на полицијата, што резултираше со смрт на Афроамериканецот Џорџ Флојд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

44-годишниот Дерек Човин, обвинетиот за убиството на Џорџ Флојд, за првпат се појави на суд во Хјустон. Судијата побара кауција од милион долари за условно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Шовин, кој со коленото врз вратот на Џорџ Флојд ја предизивка неговата смрт при апсењето на 25 мај, ќе мора да издвои ...
| | веќе видена | слични

Првото појавување во судот типично е од процедурален тип. Му се читало обвинението, утврден е износот на кауција и се одредил датумот за ново рочиште. На Чавин ...
| | веќе видена | слични

Дерек Човин (44), првообвинетиот за убиството на Џорџ Флојд, денес се појави на суд за првпат во Хјустон. Првото појавување во судот е типично од процедурален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Се огласи братот на Џорџ Флојд: Тој беше џин со нежно срце, немаше да поддржи насилни протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: