НИКОЛОВСКИ: Ја ослободивме заробената држава, ја направивме најпозитивен пример во регионот и обезбедивме сигурна иднина за сите


Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ДУИ, Артан Груби во отвореното студио на ТВ 24 изјави дека неговата партија стои на ставот изборите да се одржат на 5-ти јули и се ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби во отвореното студио зборуваше за изборите и ставот на неговата партија. Тие се уште се на одлуката изборите да се одржат во јули и листите на ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби од ДУИ во однос на нивната кампања за прв премиер Албанец на државава за Дневникот на ТВ „Сител“ изјави дека „тоа што ДУИ го ветува, тоа го ...
| | веќе видена | слични

Од петокот прекинати се каналите на комуникација меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ на тема предвремени парламентарни избори. Лидерот на најголемата опозициска партија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИКОЛОВСКИ: Ја ослободивме заробената држава, ја направивме најпозитивен пример во регионот и обезбедивме сигурна иднина за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: