НАФТАТА СЕ СТАБИЛИЗИРА НАД 38 ДОЛАРИ: Саудиска Арабија ќе ја зголеми продажната цена

Цените на нафтата се стабилни над 38 долари. На лондонскиот пазар цената на барелот порасна за 19 центи во однос на претходното затворање на тругавањето, на ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата денеска забележа пад откако оптимизмот на инвеститорите се отскокна по веста дека водечкиот производител, Саудиска Арабија, не се обврзала на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Како резултат на растот на ризичните инвестиции, апетитот на инвеститорите за скапоцени метали се намали, така што цената на златото падна за 2,6 проценти на ...
| | веќе видена | слични

Голем јаз се појави во цената меѓу златото и среброто, и таа е најголема од 1991 година. Ова е последица на фактот дека се намали интересот на инвеститорите ...
| | веќе видена | слични

Акциите на азиските пазари на капитал денеска забележаа напредок, бидејќи изненадувачкото опоравување на вработеноста во САД „долеа“ надеж за брзо опоравување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 676 | | | веќе видена

Дваесет и шестгодишник е новиот случај со коронавирус во Кавадарци. Се заразил од врсник, кој деновиве беше потврден за позитивен на вирусот.Ова за МИА го ...
сите 506 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 419 | | | веќе видена

Денеска е првиот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори, кои поради епидемијата со корона вирусот се одвиваат според посебни протоколи. Први ...
сите 436 | | | веќе видена

Градоначалници на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „ковид ...
сите 172 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 253 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАФТАТА СЕ СТАБИЛИЗИРА НАД 38 ДОЛАРИ: Саудиска Арабија ќе ја зголеми продажната цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: