Филипче: Се уште е рано за отворање на границите


Институтот за јавно здравје на Црна Гора ќе упати барање за појаснување до колегите од Србија, откако оваа земја објави податок во кој се наведува дека само за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британски научници на чекор до успешен третман на заболени од корна вирус со антитела. Додека се уште се работи на изнаоѓање на вакцина за вирусот, ...
| | веќе видена | слични

Внатрешните граници на ЕУ во најголем број ќе се отворат на 15 јуни, со цел да се заврши процесот до крајот на месецот, додека од 1 јули ЕУ треба да се отклучи ...
| | веќе видена | слични

Со растот на новозаболени - Македонците полека стануваат непожелни за другите земји. Мапата во регионот полека исцртува црвени и жолти линии за Македонија како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Се уште е рано за отворање на границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: