Епидемиолозите наидуваат на отпор при тестирање на Ковид 19


3 копии

Во тетовскиот регион забележани се девет нови случаи со Ковид-19. Како што изјави денеска Наим Скендери, специјализант по епидемиологија во Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Според денешната епидемиолошка слика, во Тетово и околните општини има девет нови случаи на коронавирус: 3 во Општина Желино и 6 од Општина Тетово. Од Центар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бројот на заразени и починати лица од коронавирус во Кумановско е повторно во пораст, но за разлика од првиот бран кога поголем дел од случаите доаѓаа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доста е веќе од неправди и измами, време е да се исправиме и да исправиме се! Драги стопанственици и бизнисмени, она што денес го имате е несигурност, високи ...
сите 518 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 247 | | | веќе видена

Централниот Изборен Штаб на Демократската Унија за Интеграција престојуваше во Општина Струга каде со свои говори се престави Претседателот на партијата, Али ...
сите 152 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епидемиолозите наидуваат на отпор при тестирање на Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: