Боки 13: Кичеец е пуштен во домашен притовор ЗА ДА ТЕРА ПОЛИТИЧКА АГЕНДА


Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

ОЈО предводено од Љубомир Јовевски, мора по службена должност, по допрен глас, да отвори случај по завршниот исказ на првоосомничениот во случајот „Рекет“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вилма Русковска го штити Зоран Заев – главата на криминалниот октопод во Република Македонија. Иако првообвинетиот во случајот Рекет неколку пати посочува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вилма Русковска го штити Зоран Заев, кој е главата на криминалниот октопод во Република Македонија, обвини на денешната прес-конференција Орце Ѓорѓиевски од ...
| | веќе видена | слични

Иако првообвинетиот во случајот Рекет неколку пати посочува дека во телефонот на Зоран Заев има комуникација која што е важна за расветлување на целиот случај, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше средба со претставници на Здружението „Борка – за секој нов ден“ во кое членуваат пациенти со малигни ...
сите 284 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 518 | | | веќе видена

Новоименуваниот амбасадор на Република Кипар, Константинос Елиадес денеска по писмен пат, наместо на протоколарна церемонија, поради состојбата со Ковид-19 му ...
сите 210 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боки 13: Кичеец е пуштен во домашен притовор ЗА ДА ТЕРА ПОЛИТИЧКА АГЕНДА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: