Џафери: Не може во недоглед да живееме во вонредна состојба


Владата е на став дека во моментов не постојат причини и потреби за продолжување на вонредната состојба, велат од владина прес служба. „Согласно проценките, во ...
| | веќе видена | слични

Неспособната власт на СДСМ на секој можен начин  со  обидува со лаги манипулации и дефокус да го оттргне вниманието на јавноста од капитулацијата со корона ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вонредната состојба од 14 дена истекува во сабота, на 14 јуни. Доколку не биде продолжена, тоа ќе значи дека на 5 јули ќе мора да се оддржат изборите, но како ...
| | веќе видена | слични

Владата на 18 март годинава со само четири заболени лица на дневно ниво воведе вонредна состојба која се уште трае и истата истекува на 14 јуни, но нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку дена сведочиме на троцифрени бројки на новоинфицирани на дневна основа, како и, за жал, на починати, а сепак не убедуваат дека вирусот слабеел! Воопшто ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ уште вчера започна да предупредува дека Комисијата за заразни болести овие денови ќе започне да прогласува нова реалност и ќе штелува податоци за да ...
| | веќе видена | слични

Желбата на Заев за власт ги чини граѓаните здравје. Секојдневните трицифрени бројки од новозаболени од Ковид-19 ја потврдуваат неспособноста на СДСМ. Бројката ...
| | веќе видена | слични

За едно деноноќие има 127 нови заболени и 3-ца починати а Македонија е најнебезбедна земја во Европа по справување со епидемијата Нов ден, нови црни биланси во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 312 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 458 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

„Носите маски, но ја гледам надежта на вашите озарени лица. Слободно Скопје секогаш било авангардата и гордоста наша“, вака претседателот на СДСМ Зоран Заев го ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Не може во недоглед да живееме во вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: