Заев: Во изминатите три години постигнавме две стратешки цели: Станавме 30 членка на НАТО и имаме датум за преговори


Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот во кафеаната „Чардак“ кога пазарните инспектори беа спречени да извршат контрола затоа што во внатрешниот дел каде што не смее да се примаат ...
| | веќе видена | слични

Снимките од кафеаната на улицата „Боемска“, каде што беше фатен лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, каде спротивно на протоколите седи во затворениот ...
| | веќе видена | слични

Последен пример дека ВМРО-ДПМНЕ е најголемиот извор на лажни вести е Игор Јанушев и неговите лаги. Од друга страна, Александар Николовски беше демантиран од ...
| | веќе видена | слични

Советникот на министерот Наќе Чулев, екс директор на УБК, Љупчо Андоновски, потврди дека бил заедно со Христијан Мицкоски во кафаната „Винотека“ кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фејсбук статус на Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ: Најлесно е неодговорноста да се маскира со лажни вести. Игор Јанушев е последен пример за тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 357 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Во изминатите три години постигнавме две стратешки цели: Станавме 30 членка на НАТО и имаме датум за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: