Џафери: Не може во недоглед да живееме во вонредна состојба


13 копии

Вонредната состојба, четврта по ред, истекува во сабота на 14 јуни. Дали Владата ќе побара продолжување треба да се знае до петок. Од тоа дали вонредната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Професор Доктор Никола Пановски, микробиолог, вечерва во „Топ тема“ во Телма телевизија, а во врска со состојбата со коронавирусот, истакна дека епидемиолозите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доктор Никола Пановски вели дека да бил член на Комисијата за заразни болести ќе си дал оставка уште на 25 мај.Тој во емисијата „Топ тема“ вели дека дека е ...
| | веќе видена | слични

А тие луѓе во Комисијата се постручни и повеќе знаат, знаеја повеќе од мене дека бројот на заразани ќе расте, но тие излегоа на прес на 25 мај, како да имаа ...
| | веќе видена | слични

Професор Доктор Никола Пановски, микробиолог, вечерва во „Топ тема“ во Телма телевизија, истакна дека властите во справување со коронавирусот направиле две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доктор Никола Пановски за емисијата „Топ тема“ изјави дека не е изненаден од новите бројки на заразени, туку дека ги предвидел. „Мојата бројка беше над 200 ...
| | веќе видена | слични

Датумот на изборите ќе зависи од истекот на вонредната состојба и мислењето на Комисијата за заразни болести за пандемијата на КОВИД 19 во земјав. Владиниот ...
| | веќе видена | слични

„Јас би ги стимулирал сите што можат да го напуштат Скопје и другите поголеми градови, ако немаат работа тука, а имаат можност да отидат во селата или по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 200 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 364 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 138 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Не може во недоглед да живееме во вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: