Локално: Денеска 80 ЗАРАЗЕНИ И 8 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС


2 копии

Тетовскиот регион бележи девет нови случаи со КОВИД-19, од кои шест во општина Тетово и три во општина Желино, информираа денеска од Центарот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со растот на вкупниот број на заболени лица од коронавирус во Македонија, се забележува и зголемен раст на бројот на заболени деца од Ковид-19. За една недела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нови 127 случаи на коронавирус потврди вчера Институтот за јавно здравје. Извршени се 702 тестирања, а случаи на новозаболени се регистрирани во 9 градови од ...
| | веќе видена | слични

Од вкупниот број на активни позитивни случаи во Скопје, 41 се кластери. Пвеќето кластери се во кругот на семејства, фирми и семејства. Секој кластер се состои ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, во светот со коронавирусот досега се заразени 7.143.501 лица. Од нив починале 407.352, а оздравеле 3.484.718 луѓе. Лондон – Во ...
| | веќе видена | слични

Македонија заклучно со вчера бележи 3152 регистрирани случаи на заразени пациенти со коронавирус. Статистички по градови, во Скопје се регистрирани 1332, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локално: Денеска 80 ЗАРАЗЕНИ И 8 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: