Битола: Со сегашното работење и прометот само се амортизираат трошоците, велат угостителите

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска го покриваме централниот дел на општината Ѓорче Петров, населените места Мирче Ацев и Ѓорче Петров, тука исто како и во другите населени места се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се отворија спортските обложувалници, кафулињата, рестораните, моловите... но фитнес-центрите и спортовите во затворени простории никој не ги споменува, ...
| | веќе видена | слични

Bo населеното место Дексион, најдобро може да се види и на централно и на локално ниво како СДСМ ја управува општина Ѓорче Петров. Ниту еден проект, многу лаги ...
| | веќе видена | слични

Во 1978 година со самопридонес од жителите на Скопје изградено е езерото Треска. Со површина од 136.000 метри квадратни и капацитет за 10.000 капачи, во ...
| | веќе видена | слични

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
| | веќе видена | слични

Денес сме во населеното место Даме Груев, едно од поголемите населени места во општината Ѓорче Петров, каде што сликата како и во другите населени места за жал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битола: Со сегашното работење и прометот само се амортизираат трошоците, велат угостителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: