КОВИД-19 И ИЗБОРИ: Кај народот расте бројот на заразени, кај власта желбата за избори час поскоро


Деновиве нагло порасна бројот на нови случаи со КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста и неодговорноста на Наќе Чулев и на неговите кадри е очигледна и штетна за јавното здравје. Сарај, Аеродром, Чаир, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста и неодговорноста на Наќе Чулев и на неговите кадри е очигледна и штетна за јавното здравје, наведуваат во соопштение од Центар за комуникации со ...
| | веќе видена | слични

Сарај, Аеродром, Чаир, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, Тетово се само дел од општините и каде во текот на викендот масовно се прекршуваше полицискиот час додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целата јавност деновиве ја гледа неспособноста и неодговорноста на Наќе Чулев и неговите кадри. Советникот на Чулев јавно призна дека заедно со Христијан ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска повторно побара оставка од министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, обвинувајќи дека нему му е поважно да ги брани прекршоците на „неговиот шеф ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сарај, Чаир, Даме Груев, Тетово се само дел од општините и населбите каде масовно се прекршува полицискиот час додека полицијата на Чулев не презема ништо.  ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 172 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВИД-19 И ИЗБОРИ: Кај народот расте бројот на заразени, кај власта желбата за избори час поскоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: